Jak wyglądają i działaj termometry medyczne?
Mierzenie temperatury ciała jest jednym z podstawowych badań, jakie wykonuje się pacjentom w szpitalach każdego dnia. Osoby będące po zabiegach, czy zmagające się z różnymi chorobami i infekcjami posiadają zwykle słabe układy odpornościowe. Jednym z podstawowych sygnałów, mówiących o tym, że dziej się coś niepokojącego jest podwyższona temperatura ciała. Dlatego, także ważne jest stosowanie termometrów medycznych, jeśli chcemy uzyskać jak najbardziej dokładny wynik pomiaru.
Czym wyróżniają się termometry medyczne?
Termometry medyczne to urządzenia nieco bardziej zaawansowane od termometrów, jakie posiadamy w domach. Wyróżniają się przede wszystkim lepszą dokładnością i szybkością wykonywania pomiaru. Ponadto wyposażone są w funkcje zapamiętywania poprzednich pomiarów. Niektóre z modeli znajduje się także tzw. opcja alarmu gorączki, która uruchamia się, gdy termometry medyczne wykryją znacznie podwyższoną temperaturę.
Dokładność wyniku i szybki czas pomiaru
Największą zaletą termometrów medycznych jest ich precyzyjność. O ile w domowych warunkach możemy mieć do czynienia z urządzeniami, które fałszują wyniki, to w szpitalu, bądź innej placówce medycznej raczej nie spotkamy się z taką sytuacją. Oczywiście tego typu termometry są droższe od tradycyjnych urządzeń, jednak zapewniają lepsze wyniki, co wpływa na możliwość precyzyjnego leczenia i dopasowania odpowiednich leków zbijających gorączkę.